Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Człuchów – atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Okolice Człuchowa od dawna kojarzą się z malowniczymi jeziorami oraz gęsto zalesionymi wzgórzami morenowymi. Tworzy to krajobraz, który ma swój urok zarówno zimą, jak i latem i ściąga tu turystów spragnionych kontaktu z naturą. Tak bogate i różnorodne środowisko to w obecnych czasach rzadki raj dla żeglarzy, wędkarzy czy amatorów pieszych wycieczek. Sam Człuchów również jest ciekawym miastem, szczególnie pod względem historycznym.
Powiat chojnicko-człuchowski

Powiat chojnicko-człuchowski

Powiat chojnicki to północno-zachodnia część województwa pomorskiego. Graniczy on między innymi z powiatem człuchowskim i zajmuje obszar Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Stolicą regionu są Chojnice, miasto, które samo w sobie jest ciekawą atrakcją turystyczną. Na terenie powiatu znajduje się Zaborowski Park Krajobrazowy oraz część Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Liczne rezerwaty przyrody tworzą niesamowity obraz tego regionu.

Zamek w Człuchowie

Człuchów to malowniczo położone miasto na Pomorzu Zachodnim, znane z wielu atrakcji turystycznych. Jedną z najbardziej popularnych są pozostałości zamku krzyżackiego, świadectwo długiej i burzliwej historii tego regionu. Budynek przyciąga dzisiaj wszystkich, którzy pragną odkrywać tajemnice dawnych czasów.