Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
rzeki w parku narodowym w borach tucholskich

Weekend w Borach Tucholskich

Bory Tucholskie to jeden z najpiękniejszych i wciąż mało znanych w przestrzeni publicznej obszarów przyrodniczych w Polsce. Mimo wszystko jest miejscem, które przyciąga miłośników natury, spokoju i ucieczki od miejskiego zgiełku, szczególnie z pobliskiego Trójmiasta. Jednak co zrobić, jeśli dysponuje się wyłącznie weekendem na odkrycie jego uroków? W poniższym artykule zaprezentujemy kilka porad i sugestii na to, co można zobaczyć i zwiedzić w tym przepięknym rezerwacie podczas krótkiej wizyty.
ptaki w parku w borach tucholskich

Co warto wiedzieć o Parku Narodowym Bory Tucholskie?

Park Narodowy Bory Tucholskie jest jednym z najcenniejszych przyrodniczo obszarów w naszym kraju. To miejsce pełne unikalnych ekosystemów, pięknych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule zapraszamy na wirtualną podróż do tego fascynującego miejsca, aby poznać je nieco lepiej i dokładniej. Z pewnością warto, a więc zapraszamy do lektury.
Wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa Kaszubską Marszrutą

Kaszubska Marszruta, znana również jako Kaszubski Szlak Rowerowy, jest jedną z najpiękniejszych tras tego typu w północnej Polsce. Biegnie przez samo serce Kaszub i oferuje zarówno początkującym, jak i zaawansowanym rowerzystom wyjątkową okazję do zanurzenia się w malowniczym krajobrazie, bogatej historii oraz kulturze tego niezwykłego regionu. Poznajmy szczegóły tego szlaku. Dlaczego jest aż tak popularny?

Człuchów – atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Okolice Człuchowa od dawna kojarzą się z malowniczymi jeziorami oraz gęsto zalesionymi wzgórzami morenowymi. Tworzy to krajobraz, który ma swój urok zarówno zimą, jak i latem i ściąga tu turystów spragnionych kontaktu z naturą. Tak bogate i różnorodne środowisko to w obecnych czasach rzadki raj dla żeglarzy, wędkarzy czy amatorów pieszych wycieczek. Sam Człuchów również jest ciekawym miastem, szczególnie pod względem historycznym.
Powiat chojnicko-człuchowski

Powiat chojnicko-człuchowski

Powiat chojnicki to północno-zachodnia część województwa pomorskiego. Graniczy on między innymi z powiatem człuchowskim i zajmuje obszar Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Stolicą regionu są Chojnice, miasto, które samo w sobie jest ciekawą atrakcją turystyczną. Na terenie powiatu znajduje się Zaborowski Park Krajobrazowy oraz część Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Liczne rezerwaty przyrody tworzą niesamowity obraz tego regionu.
Stare Miasto w Chojnicach

Stare Miasto w Chojnicach

Chojnice to niewielkie miasto znajdujące się w Borach Tucholskich w województwie Pomorskim. Nazywane jest “Bramą Kaszub", ponieważ leży na dawnym trakcie Berlin - Królewiec. Historia tej miejscowości jest bogata i obfituje zarówno w okresy wojen jak i spokojnego rozwoju. Spacerując po chojnickiej starówce, możemy podziwiać zarówno układ ulic, jak i parceli jeszcze ze średniowiecza. Ta urokliwa część miasta przeszła też niedawno rewitalizację. Tym bardziej warto ją zwiedzić. Na co zwrócić uwagę w czasie takiej wycieczki?
Chojnice

Chojnice – atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Chojnice ze swoją bogatą historią oferują turystom możliwość podróży w czasie. Spacerując po zabytkowej starówce, można natknąć się na fragmenty średniowiecznych murów obronnych, które niegdyś otaczały miasto, stanowiąc ważny element jego fortyfikacji. Każdy zakątek tej części miasta opowiada własną, fascynującą historię, przenosząc odwiedzających w klimat dawnych czasów. To ciekawe i malownicze miasteczko zanurzone jest wśród gęstych i rozległych lasów regionu zwanego Borami Tucholskimi. Nic dziwnego, że okolica co roku przyciąga do siebie tak wielu turystów.
żurawie w borach tucholskich

Bory Tucholskie – atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Jeden z największych kompleksów sosnowych w Polsce, w którym znajduje się park narodowy i rezerwat biosfery jest dziś otwarty na turystów. Położone w północnej części kraju Bory Tucholskie to idealne miejsce na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Urlop w otoczeniu bujnej zieleni, w sąsiedztwie lasów i rzek to szansa na prawdziwe wyciszenie. Ten obszar jest niezwykle atrakcyjny przede wszystkim pod względem przyrodniczym, ale ciekawe są również wsie i miasteczka Borów Tucholskich. Jeśli mamy trochę wolnego czasu, z pewnością nie będziemy się tam nudzić.

Zamek w Człuchowie

Człuchów to malowniczo położone miasto na Pomorzu Zachodnim, znane z wielu atrakcji turystycznych. Jedną z najbardziej popularnych są pozostałości zamku krzyżackiego, świadectwo długiej i burzliwej historii tego regionu. Budynek przyciąga dzisiaj wszystkich, którzy pragną odkrywać tajemnice dawnych czasów.