Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Powiat chojnicko-człuchowski

Powiat chojnicko-człuchowski

Powiat chojnicki to północno-zachodnia część województwa pomorskiego. Graniczy on między innymi z powiatem człuchowskim i zajmuje obszar Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Stolicą regionu są Chojnice, miasto, które samo w sobie jest ciekawą atrakcją turystyczną. Na terenie powiatu znajduje się Zaborowski Park Krajobrazowy oraz część Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Liczne rezerwaty przyrody tworzą niesamowity obraz tego regionu.
Stare Miasto w Chojnicach

Stare Miasto w Chojnicach

Chojnice to niewielkie miasto znajdujące się w Borach Tucholskich w województwie Pomorskim. Nazywane jest “Bramą Kaszub", ponieważ leży na dawnym trakcie Berlin - Królewiec. Historia tej miejscowości jest bogata i obfituje zarówno w okresy wojen jak i spokojnego rozwoju. Spacerując po chojnickiej starówce, możemy podziwiać zarówno układ ulic, jak i parceli jeszcze ze średniowiecza. Ta urokliwa część miasta przeszła też niedawno rewitalizację. Tym bardziej warto ją zwiedzić. Na co zwrócić uwagę w czasie takiej wycieczki?
Chojnice

Chojnice – atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Chojnice ze swoją bogatą historią oferują turystom możliwość podróży w czasie. Spacerując po zabytkowej starówce, można natknąć się na fragmenty średniowiecznych murów obronnych, które niegdyś otaczały miasto, stanowiąc ważny element jego fortyfikacji. Każdy zakątek tej części miasta opowiada własną, fascynującą historię, przenosząc odwiedzających w klimat dawnych czasów. To ciekawe i malownicze miasteczko zanurzone jest wśród gęstych i rozległych lasów regionu zwanego Borami Tucholskimi. Nic dziwnego, że okolica co roku przyciąga do siebie tak wielu turystów.