Zabytki powiatu chojnicko-człuchowskiego: co warto zobaczyć?

Powiat chojnicko-człuchowski to malownicza kraina, w której można znaleźć wiele interesujących zabytków. W tym regionie można odnaleźć zarówno pozostałości średniowiecznych zamków i pałaców, jak i zabytkowe kościoły i budowle sakralne.

Jednym z najważniejszych zabytków tego regionu jest zamek w Człuchowie, który powstał w XIV wieku. Zamek ten został wybudowany na planie trapezu i jest otoczony fosą, którą wypełnia woda z rzeki Brda. W średniowieczu zamek był ważnym ośrodkiem administracyjnym i obronnym, a dzisiaj jest popularnym miejscem turystycznym.

Kolejnym interesującym zabytkiem jest kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Chojnicach. Jest to budowla gotycka z XIV wieku, z pięknymi witrażami i rzeźbami. Wewnątrz kościoła znajduje się również imponujący ołtarz główny, a na zewnątrz – zegar astronomiczny.

Warto również zwrócić uwagę na zabytkowy zespół pałacowo-parkowy w Śliwicach, który powstał w XVIII wieku. Zespół ten składa się z pałacu, parku z alejami drzew i stawem. Obecnie w pałacu znajduje się hotel, a w parku organizowane są koncerty i festyny.

Kolejnym ciekawym miejscem jest kościół św. Trójcy w Brusach, zbudowany w stylu gotyckim w XIV wieku. Kościół ten jest znany z pięknych witraży i rzeźb, a także z faktu, że w jego wieży znajduje się dzwon o wadze ponad 4 tony.

Oprócz wymienionych wyżej zabytków, powiat chojnicko-człuchowski kryje w sobie wiele innych interesujących miejsc i ciekawych historii. Dlatego też warto wybrać się w podróż po tym regionie i samemu odkryć jego uroki.

 

Zabytki powiatu chojnicko-człuchowskiego: co warto zobaczyć?
Przewiń na górę